fot. Marcelina Marciniak
Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta kurortu zapowiada, że - jeżeli wygra wybory - Kołobrzeg będzie przyjazny dla seniorów i osób niepełnosprawnych.

Na konferencji prasowej Maciej Bejnarowicz podkreślił, że program społeczny jest jednym z najważniejszych elementów jego programu wyborczego: - Opracowałem go w porozumieniu ze specjalistami i praktykami zajmującymi się tą tematyką. Zapewniam, że Kołobrzeg będzie miastem przyjaznym dla osób starszych i niepełnosprawnych. Chcielibyśmy m.in. wprowadzić bony zdrowotne dla wszystkich seniorów oraz system teleopieki medycznej.

Kandydat PiS chce również m.in.: utworzenia centrum interwencji kryzysowej dla rodzin, otwarcia poradni przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz zwiększenia liczby miejsc w żłobkach.

Obok Macieja Bejnarowicza, swój udział w wyborach na prezydenta Kołobrzegu zapowiedzieli już: Anna Mieczkowska, kandydatka stowarzyszenia Kołobrzescy Razem, skupiającego m.in. PO, SLD i PSL, oraz Jacek Woźniak i Zbigniew Błaszczuk, którzy startować będą z własnych komitetów wyborczych.

mm/ar

Posłuchaj

Maciej Bejnarowicz, kandydat PiS na prezydenta Kołobrzegu