fot. slupsk.szkolapolicji.gov.pl
Na terenach słupskiej Szkoły Policji rozpoczęły się zmagania XXV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych, w których biorą udział aż 34 patrole.

- Do Słupska przyjeżdżają najlepsze patrole z każdego województwa, czterech najlepszych policjantów z pionów prewencji. I oni rywalizują o miano tzw. najlepszych z najlepszych. To jest dobry sprawdzian. Inaczej interwencje podejmowane są we Wrocławiu, Białymstoku czy Świnoujściu, podczas tych zawodów możemy wymienić swoje doświadczenia – powiedział Piotr Kozłowski, rzecznik słupskiej Szkoły Policji.

Uczestnicy rywalizują w strzelaniu, stosowaniu technik obezwładniających, udzielaniu pierwszej pomocy, biegu pościgowym, interwencji i testach zawodowych.

- To jest wielkie wyzwanie dla każdego startującego policjanta. Wydaje mi się, że jestem dobrze przygotowany - powiedział Adam Chrzanowski z Komendy Stołecznej w Warszawie.

Zmagania odbywają się pod patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy. Finał i ogłoszenie wyników zaplanowano na piątek. Rok temu najlepsi okazali policjanci z Będzina (nieopodal Katowic) oraz Bydgoszczy.

rsz/rż

Posłuchaj

Piotr Kozłowski o imprezie
Adam Chrzanowski o sportowych zmaganiach policjantów