W rozmowie z Anną Popławską poseł Nowoczesnej ustosunkował się m.in. do wyborów sędziów do Sądu Najwyższego, sytuacji Koalicji Obywatelskiej oraz wyborów samorządowych.

- Rozmawiałem z sędziami Sądu Najwyższego. Prezydent powołuje ich na stanowisko do KRS-u raz w życiu. Uczynił już to Lech Kaczyński. Nie wyobrażam sobie, jak można drugi raz powołać sędziego, co ma teraz miejsce. To jest łamanie konstytucji. Dla mnie do końca kadencji prezesem Sądu Najwyższego będzie profesor Gersdorf – powiedział Radosław Lubczyk.

Poseł Nowoczesnej powiedział również, że Koalicja Obywatelska jest tworem łączącym opozycję: - Partie, które są w Koalicji Obywatelskiej – Platforma Obywatelska, Nowoczesna czy Inicjatywa Polska - mówią jednym głosem. Mamy wspólne wartości, czyli demokrację oraz Unię Europejską. Różnimy się jednak programami. Stawiamy sobie jeden cel - utrzymanie samorządu oraz wygranie z Prawem i Sprawiedliwością. W wyborach samorządowych wygrywają najwięksi i bez zjednoczenia trudno byłoby pozostać u sterów samorządów.

Polityk odniósł się również do wyborów samorządowych w Szczecinku: - Byłem zaskoczony kandydaturą na burmistrza Szczecinka Joanny Pawłowicz. Mamy więc dwóch kandydatów PiS-u – kandyduje również pan Suchowiejko, który jest członkiem Porozumienia Jarosława Gowina i znajduje się także w klubie parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości. Jeśli chodzi o mnie, nie wiem, czy będę kandydował na burmistrza Szczecinka. Dostaję jednak coraz więcej sygnałów od mieszkańców, by był jeden kandydat z Koalicji Obywatelskiej.

Więcej dowiedzieć się można w poniższej audycji.

Posłuchaj

Gość „Studia Bałtyk”, Radosław Lubczyk: