fot. Daria Sikorska
Obecny prezydent Słupska ogłosił dzisiaj, że zakłada własny ogólnopolski projekt polityczny. A to powoduje, że nie będzie walczył o kolejną kadencję nad Słupią.

Robert Biedroń wskazał, że swoje poparcie w Słupsku przekazuje Krystynie Danileckiej-Wojewódzkiej, obecnej wiceprezydent Słupska.

- Chcę Polski, w której nikt nie będzie pozostawiony w tyle. Dlatego zdecydowałem się na projekt ogólnopolski, co oznacza, że nie będę kandydował w najbliższych wyborach na prezydenta Słupska. Podjąłem też decyzję, że poprę osobę, która jest jednym z moich najbliższych współpracowników - Krystynę Danilecką-Wojewódzką. Oddaję swoje poparcie i los naszego miasta w najlepsze ręce - stwierdził obecny prezydent Słupska.

Biedroń nie żegna się jednak do końca ze Słupskiem. Wystartuje w wyborach do rady miasta z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej i Roberta Biedronia. Ma jedynkę w okręgu obejmującym Osiedle Niepodległości.

Decyzja polityka nie zaskoczyła miejskich radnych.

- Zarówno dla mnie, jak i osób, które uważnie śledzą życie samorządowe Słupska, nie było to żadnym zaskoczeniem. Prezydent Słupska od 2014 roku lekceważy swoje obowiązki i jest praktycznie non stop nieobecny. Od kilku miesięcy ta nieobecność przybrała wymiar patologiczny. Sam fakt permanentnej nieobecności prezydenta wskazywał, że coś jest na rzeczy - uważa Anna Mrowińska, radna miejska, kandydatka PiS na urząd prezydenta Słupska.

- Decyzja Roberta Biedronia w ogóle mnie nie dziwi. Być może w polityce ogólnopolskiej sprawdzi się lepiej, czego mu życzę. Jako mieszkaniec Słupska wiązałem duże nadzieje z jego kadencją. Zawiodłem się jednak, podobnie jak wiele środowisk pozarządowych czy sportowych. Po pięknych PR-owych słowach, Robert Biedroń nigdy nie przeszedł do czynów - dodał Daniel Jursza, radny Słupskiego Porozumienia Samorządowego.

Biedroń nie zdradził szczegółów projektu, który zakłada. Ma o nim opowiedzieć we wtorek podczas konferencji w Warszawie.

rsz/ar

Czytaj więcej

Posłuchaj

Robert Biedroń, prezydent Słupska
Anna Mrowińska, radna miejska, kandydatka PiS na urząd prezydenta Słupska
Daniel Jursza, radny Słupskiego Porozumienia Obywatelskiego