fot. Facebook
Chłopiec od prawie dwóch lat choruje. Po okresie polepszenia jego stanu, w ostatnim czasie nastąpił nawrót choroby. Julkowi potrzebne są krew i dawca szpiku.

Julek to energiczny, bardzo inteligentny i kontaktowy młody facet. Niestety, w listopadzie 2016 roku zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Chłopczyk miał wówczas zaledwie 3,5 roku. Rozpoczęła się walka o jego zdrowie. Dziecko przyjmowało chemię. W szpitalach spędziło wiele miesięcy. Jego stan się poprawił i pojawiła się szansa na wyjście z choroby.

Niestety, na początku sierpnia tego roku choroba wróciła. Jedyną szansą Julka jest agresywna terapia. Rodzice proszę o pomoc. Chłopcu potrzebne są duże ilości krwi oraz przeszczep szpiku. Każda osoba, która chce pomóc może oddać krew w dowolnym punkcie krwiodawstwa ze wskazaniem, że jest to pomoc dla Juliana Klimasa, który jest leczony na Oddziale Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Grupa krwi nie ma znaczenia - banki wymienią ją na odpowiadającą krwi chłopca. Warto także zarejestrować się w bazie dawców szpiku, bo wciąż poszukiwany jest dawca dla Julka.

Szczegółowe informacje jak pomóc Julkowi znajdziecie TUTAJ>>

red./ar