fot. pixabay.com
Słupskie Wodociągi oraz firma Engiee EC Słupsk starają się w coraz większym stopniu uniezależnić się od dotychczasowych dostawców energii elektrycznej.

Słupskie firmy angażują się w produkcję prądu, by zapewnić sobie bezpieczeństwo energetyczne. Jak je zwiększyć - o tym przedstawiciele tych przedsiębiorstw dyskutowali dziś w Słupsku.

- Uruchomiliśmy instalację fotowoltaiczną na dachu elektrowni KR1, zajmujemy się kogeneracją w wodociągach, czyli produkcję ciepła w skojarzeniu z energią elektryczną. To stwarza możliwości pewnego uniezależnienia się od tego co się dzieje na rynkach światowych - mówi Marek Bączkiewicz, prezes Engiee EC Słupsk.

W konferencji wziął udział także Mieczysław Wrocławski z firmy Energa Operator, który podkreśla, że działania jakie podejmują m.in. przedstawiciele słupskiego klastra mają sens: - Nie ograniczymy społeczeństwa w zakresie produkcji i użytkowania energii elektrycznej. Musimy umieć wykorzystać ten potencjał do wspólnych działań.

Warto dodać, że przed tygodniem doszło w słupskich wodociągach do dużej awarii sieci energetycznej, a w konsekwencji do utrudnień w dostawie wody. To właśnie takie działania jak wtorkowa konferencja mają doprowadzić do większego bezpieczeństwa energetycznego i uniknięcia tego typu awarii.

ms/ar

Posłuchaj

Marek Bączkiewicz, prezes Engiee EC Słupsk
Mieczysław Wrocławski z firmy Energa Operator