fot. Mirosław Pieńkowski
Jest dumna z tego, że mieszka i trenuje w Koszalinie i dla jego mieszkańców przywiozła z Mistrzostw Europy w Berlinie złoty medal zdobyty w sztafecie 4x400 m.

Mistrzyni Starego Kontynentu Małgorzata Hołub-Kowalik podziękowała dziś w ratuszu kibicom i trenerowi: - Chciałabym podziękować mojemu trenerowi, z którym współpracuję już 14 lat. Cały czas idę do przodu i zdobywam kolejne medale z mistrzostw Europy, świata i Polski. Chcę też podziękować za wsparcie koszalińskim kibicom. Było ich bardzo wielu zarówno na stadionie, jak i w dniu dekoracji.

Złotej medalistce z Berlina prezydent miasta Piotr Jedliński wręczył list gratulacyjny i wiązankę kwiatów. Tym razem zabrakło jednak nagrody finansowej. Dlaczego?

- Jedna nagroda już była, więc musimy popracować z radcami prawnymi nad tym, aby móc przyznać drugą. To wyjątkowa sytuacja, bo w naszym mieście nigdy nie było tak, by jeden sportowiec zdobywał wicemistrzostwo świata i mistrzostwo Europy. To nie jest tak, że nie chcemy przyznać nagrody Gosi, ale musimy znaleźć odpowiednią formułę. Musimy przecież pamiętać, że Gosia jest też radną miejską i to też jest ograniczenie w kwestii przyznawania nagród. Ale znajdziemy rozwiązanie - powiedział prezydent Piotr Jedliński.

Po spotkaniu w ratuszu, Małgorzata Hołub-Kowalik udała się do Chorzowa, gdzie już jutro na Stadionie Śląskim wystartuje w biegu na 400 m podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej.

Przypomnijmy, że podczas mistrzostw Europy w Berlinie, Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz i Justyna Święty-Ersetic pobiegły w czasie 3 minuty, 26.59 sek. O 0.58 sekundy wyprzedziły Francuzki. Trzecie ze stratą 0.81 sek. były Brytyjki. Udział w sukcesie Polek miały także Natalia Kaczmarek i Martyna Dąbrowska, które wystąpiły w eliminacjach.

To kolejny medal w bogatej karierze koszalinianki. W zeszłym roku zdobyła m.in. złoty medal w sztafecie 4 x 400 m podczas halowych mistrzostw Europy w Belgradzie. W swoim dorobku ma m.in. brązowy medal w sztafecie 4 × 400 metrów zdobyty podczas halowych mistrzostw Europy w Pradze (2015 rok) oraz srebrny medal halowych mistrzostw świata w Portland (2015) także w sztafecie. Małgorzata Hołub jest też byłą mistrzynią Europy juniorów w biegu na 400 m, złotą (w sztafecie 4 x 400 metrów) i srebrną (w biegu na 400 metrów) medalistką uniwersjady (2015) oraz mistrzynią i pięciokrotną wicemistrzynią kraju.

mp/ar

fot. Mirosław Pieńkowski
fot. Mirosław Pieńkowski
Czytaj więcej

Posłuchaj

Małgorzata Hołub-Kowalik
Piotr Jedliński, prezydent Koszalina