fot.pixabay
Impreza odbędzie się w Swołowie (Stolicy Krainy w Kratę). Zaprasza Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk.

Gminne Święto Plonów to Święto dziękczynienia za plony, radość z owoców ziemi, pracy rąk ludzkich oraz szacunek dla tradycji i chleba. Tradycyjnie święto plonów będzie świętem mieszkańców gminy Słupsk, ale przede wszystkim, okazją do wyrażenia wdzięczności dla ciężkiej pracy rolników, którzy pod koniec sierpnia kończyć będą tegoroczne zbiory.

Wydarzenie wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Organizatorzy chcą pokazać, że każdy może inaczej świętować niepodległość, każdego dnia z najbliższymi, albo z nieznajomymi, biorąc udział w oficjalnych uroczystościach albo organizując tak jak my lokalne wydarzenia dla społeczności wiejskiej.

PROGRAM:
14:00 - Msza Święta w kościele Rzymskokatolickim pw. Wniebowzięcia NMP w Swołowie.
15:00 - Uroczyste rozpoczęcie.
15:15 -16:45 - Występy artystyczne Gminnych Zespołów prezentujących dorobek kulturowy Gminy Słupsk. Wręczenie nagród za najpiękniejsze chleby i wieńce dożynkowe. Rozstrzygniecie konkursu piękna wieś.
17:00 - 18:15 - Występ Kabaretu KaŁaMasz,  Spotkanie z aktorami z Serialu Ranczo (Piotr Pręgowski, Sylwester Maciejewski).
19:00 - 20:00 - Występ Gwiazdy Wieczoru Honoraty Skarbek z zespołem.
od 21:30- Muzyczna Biesiada Dożynkowa.

Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Koszalin.