fot. wikimedia.org
Wymiana oświetlenia nastąpi w Słupsku, Ustce i Kobylnicy. To efekt podpisanej umowy na zamontowanie nowych, ledowych latarni ulicznych w tych miejscowościach - mówi Artur Pielech, prezes firmy FB serwis.

- Wymienimy ponad  trzy tysiące opraw na ledowe wraz z systemem sterowania.  Dodatkowo położymy 90 kilometrów kabla zasilającego i ponad 32 km światłowodu, przez który będzie można sterować światłowodami. Wszystko na zlecenie miasta.

W Słupsku oświetlenie będzie wymienione na 210 ulicach, zarówno w centrum miasta jak i w uliczkach na obrzeżach - miasta mówi Jarosław Borecki, dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku:

- Obecny stan techniczny jest bardzo zły. Kable są wielokrotnie porwane, odnotowano duże spadki napięcia. Na stronie ZIN i za pomocą mediów postaramy się przekazać Państwu informacje, kiedy przystąpimy do prac, od jakich ulic zaczniemy, gdzie będzie można spodziewać się utrudnień i ewentualnego przyciemnienia ulicy.

Jak informują wykonawcy być może pierwsze latarnie zostaną wymienione w tym roku. Na razie będą prowadzone prace projektowe nowego oświetlenia. Cały projekt ma zakończyć się za dwa lata.

mp/ds