fot. ms.gov.pl
Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożyły władze Piły. Ich zdaniem, zarząd Polonii miał przedłożyć podrabiane faktury rozliczając się z miejskiej dotacji.

Sprawa ma dotyczyć zakupu motocykli.

- Wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa podrobienia oraz posłużenia się stwierdzającymi nieprawdę fakturami na zakup motocykli. Faktury opiewają na kwotę ok. 160 tys. złotych. Przestępstwa tego mogli dopuścić się członkowie zarządu Klubu Żużlowego Polonia Piła - powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin Prokurator Rejonowy w Pile, Magdalena Roman.

Zawiadomienie z Urzędu Miasta to nie jedyny sygnał w tej sprawie. Wcześniej do pilskiej prokuratury wpłynął anonim z takimi samymi zarzutami. Jak tłumaczy prokurator Magdalena Roman - policja, po sprawdzeniu tego zgłoszenia, również wnioskowała o wszczęcie postępowania.

Śledczy będą sprawdzać teraz, czy ktoś faktycznie, a jeśli tak to kto podrabiał faktury. Grozi za to kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia. Prezes i wiceprezes Polonii Piła mówią, że są zaskoczeni tymi doniesieniami. Wkrótce klub ma wydać oświadczenie w tej sprawie.

pg/ar

Czytaj więcej

Posłuchaj

prokurator Magdalena Roman o przedmiocie podstępowania
prokurator Magdalena Roman o wcześniejszym zawiadomieniu