fot. facebook.com/pilafestival/
Piła Festival & Academy to spotkanie młodych wybitnie utalentowanych muzyków z całego świata z wyjątkowymi profesorami, solistami światowych scen, którzy pomagają im otworzyć drzwi do spełnienia ich marzeń.

Mistrzowskich konsultacji bedą udzielać profesorowie: na skrzypcach BARTŁOMIEJ NIZIOŁ i profesor Hochschule der Künste Bern w Szwajcarii oraz XIAOMING WANG/ koncertmistrz w Zürich Opera Orchestra/ wiolonczeli DENIS SEVERIN profesor Wyższej Szkoły Muzycznej w Genewie i Hochschule der Künste Bern w Szwajcarii / MARCIN ZDUNIK / profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Wszystkim studentom podczas konsultacji i koncertów towarzyszyć będą tradycyjnie  jedni z najlepszych polskich pianistów kameralistów Grzegorz Skrobiński i Piotr Kopczyński/ Uniwersytet Muzyczny Fryderyku Chopina Warszawie/ Michał Francuz / Akademia Muzyczna im. l. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Konsultacje z improwizacji jazzowej poprowadzą zjawiskowy polski skrzypek jazzowy MATEUSZ SMOCZYŃSKI i uznany za najlepszego wiolonczelistę jazzowego na świecie STEPHAN BRAUN z Austrii.

Szczegółowy program na pilafestival.com

Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Koszalin.