Po dwudziestu latach najważniejsze piłkarskie trofeum ponownie trafia w ręce Francuzów. Na moskiewskich Łużnikach drużyna Le Bleu wygrywa z Chorwacją 4:2.

Pierwszego gola dla Francuzów, po samobójczym trafieniu, strzelił w 18. minucie Chorwat Mario Mandzukic. Dziesięć minut później wyrównał Ivan Perisic. W 38. minucie Antoine Griezmann po strzale z rzutu karnego dał Francuzom prowadzenie na 2:1. Następnie gole dla Francji zdobywali Paul Pogba (59') i Kylian Mbappe (65'). Drugą bramkę dla Chorwatów w 69. minucie zdobył Mandzukic.

Jest to drugie mistrzostwo świata w historii reprezentacji Francji. Pierwszy tytuł zdobyli w 1998 roku jako gospodarze mundialu. Srebrny medal to z kolei największy sukces w historii chorwackiej piłki.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Chorwat Luka Modric. Najlepszym młodym zawodnikiem został Francuz Kylian Mbappe. Królem strzelców z sześcioma trafieniami został Anglik Harry Kane, a najlepszym bramkarzem wybrano Belga Thibaut Courtois.