fot. pexels.com
Jest to propozycja między innymi dla firm, które nigdy nie korzystały z dofinansowania funduszy europejskich w ramach programu operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-20.

Wiceminister resortu Paweł Chorąży powiedział na konferencji, że program STEP jest kierowany do wszystkich rodzajów przedsiębiorstw - małych, średnich i dużych. Pomysłodawcy liczą na zwiększenie liczby dobrych projektów oraz wzrost jakości składanych wniosków. "Jest to nowy pomysł na to jak docierać, jak informować firmy o kwestiach związanych z realizacją projektów innowacyjnych ze wsparciem przedsiębiorców. To my szukamy tych, którzy mogliby zrealizować tego typu pomysły" - wyjaśnił. Dodał, że do programu przedsiębiorstwa mogą się też zgłaszać same.

STEP składa się z dwóch wariantów. Pierwszy został uruchomiony dzisiaj. To wstępna weryfikacja pomysłu na projekt. Kolejny wariant ma być uruchomiony w tej połowie roku - to szukanie potencjału innowacyjności. Jest on przeznaczony dla tych przedsiębiorców, którzy są zainteresowani podjęciem działalności typu badanie-rozwój-innowacyjność, ale potrzebują wsparcia dotyczącego oceny potencjału ich firmy do prowadzenia takich prac.

Udział w programie jest bezpłatny.

IAR/ds