fot. printscreen
To pierwsza odsłona nowej imprezy, która zastąpiła Festiwal Sztucznych Ogni. Ale nie zmieniła się arena wydarzeń - niebo nad Ustką. Bo to tu będzie można podziwiać para- i motolotniarzy, a także akrobatów.

Jarosław Balcerzacki i Magdalena Kłos z Grupy Falco mówią, że zapowiada się wielkie widowisko:

- Spodziewamy się ponad 120 pilotów. Jak latam od 20 lat, tak na żadnych zawodach rangi mistrzostw świata nie spotykaliśmy się z tak dużą liczbą zarejestrowanych zawodników. Będzie może to wyglądało trochę jak u Hitchcocka, ale atmosfera będzie o wiele bardziej przyjazna.

Część Festiwalu będzie rozgrywana na lotnisku w Zimowiskach, gdzie przeprowadzone zostaną konkursy dla pilotów – mówią członkowie Falco:

- Są to konkurencja takie jak celność lądowania, sprawnościowe, nawigacyjne – piloci będą mieli za zadania poruszać się po wyznaczonej strefie, która wyznaczona jest od Ustki poprzez Rowy do Strzelinka. Poza tym wykorzystamy te sprzęty latające do pięknego pokazu, który odbędzie się w piątek wieczorem.

Festiwal w sobotni wieczór zakończy wyjątkowy pokaz – dodają organizatorzy:

- O godzinie 23:00 po koncercie Braci odbędzie się nietypowy spektakl. Połączenie czterech żywiołów ognia, wody, ziemi i powietrza w wykonaniu Teatru Akt w połączeniu w flyboardami, pirotechniką powietrzną i klasyczną.

”Columbus” Festiwal Wiatru to także warsztaty dla najmłodszych oraz pokaz sprzętu, który zaplanowano dziś o  godzinie 12 przy Kapitanacie Portu w Ustce. Od 10 do 13 na Festiwalu pojawi się plenerowe studio Polskiego Radia Koszalin. Szczegóły imprezy na stronie ustka.pl

ms/ds