fot. Ewelina Żuberek
Po raz kolejny dla turystów odwiedzających naszą część wybrzeża przygotowano mapkę z wyznaczonymi trasami alternatywnymi. Korzystając z proponowanych dróg można będzie dojechać do najbardziej popularnych kurortów Pomorza Zachodniego.

Przez całe wakacje, szczególnie w weekendy, gdy wiele osób wyjeżdża na odpoczynek, drogi prowadzące do nadmorskich kurortów są zatłoczone. Dlatego policjanci proponują kierowcom wybór tras alternatywnych, które pomogą uniknąć dużego ruchu. Trasy te, biorąc pod uwagę kilometry, są nieco dłuższe. Z uwagi jednak na to, że jako drogi dojazdowe do miejscowości nadmorskich nie są tak popularne, podróż bywa często krótsza.

Osoby jadące od Poznania do Kołobrzegu mogą w Szczecinku wybrać drogę wojewódzką nr 172 na Połczyn Zdrój, a następnie drogą wojewódzką nr 163 dojechać do Kołobrzegu.


Trasa alternatywna dla podróżujących od Bydgoszczy do Koszalina, a tym samym Mielna i okolicznych miejscowości, prowadzi drogą krajową nr 25 do Białego Boru, a stamtąd drogą krajową nr 20 do Miastka i drogą wojewódzką nr 206 przez Polanów do Koszalina. Podróżującym z Bydgoszczy w kierunku Darłowa zaleca się dojechanie wspomnianą trasą aż do Polanowa, gdzie należy zjechać na drogę wojewódzką nr 205 prowadzącą do Sławna i Darłowa.

Policjanci z koszalińskiej drogówki będą obecni na skrzyżowaniach drogi krajowej nr 11 z drogami wojewódzkimi nr 205 i 165. Aby ułatwić przejazd będą też kierowali ruchem ręcznie wszędzie tam, gdzie zaistnieje taka potrzeba.

Trasy alternatywne w województwie zachodniopomorskim przygotowane na sezon letni 2018 roku przedstawione są na poniższej mapie. W większej rozdzielczości mapa dostępna jest TUTAJ>>

red./ar