fot. Tomasz Tran
Wydarzenie organizowane przez koszaliński samorząd skierowane było do młodych ludzi, którzy mają ciekawy pomysł na biznes.

Główną nagrodę, czek na 20 tysięcy złotych, zdobył Arkadiusz Pater. Jego projekt studia filmowego okazał się najciekawszą propozycją. Finalista powiedział Polskiemu Radiu Koszalin, że wygrana znacznie ułatwi mu uruchomienie profesjonalnej firmy: - Pomysł stworzenia studia filmowego, które będzie zajmowało się filmem dokumentalnym i historycznym głównie z Koszalina i regionu. 90 procent przeznaczone zostanie na sprzęt. W przyszłym roku chcę zakończyć budowę pomieszczenia, w którym odbywać się będą nagrania - wyjaśnia. 

W konkursie przyznano także nagrody najbardziej przedsiębiorczym uczniom koszalińskich szkół ponadgimnazjalnych. W tej kategorii najlepszy pomysł na własną firmę zaprezentowała Sandra Sadowska. To projekt cukierni w stylu amerykańskim z wymyślnymi tortami. Jak podkreśla uczennica koszalińskiego Zespołu Szkół nr 9, swoją przyszłość biznesową wiąże z Koszalinem: - Swój pomysł już realizuję. Stworzyłam konto na portalu społecznościowym, gdzie staram się pokazać. Później będę zbierała fundusze na stworzenie biznesu.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 34 chętnych, z których do etapu finałowego przeszło 16 osób. Uczestnicy musieli przygotować biznesplan oraz przejść cykl szkoleń przygotowujących do prowadzenia działalności gospodarczej.

TT/ez