fot. ms.gov.pl
Były prezes GetBack S.A. Konrad K. trafi na 3 miesiące do aresztu. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia uwzględnił tym samym wniosek stołecznej Prokuratury Regionalnej - poinformowała rzeczniczka tej instytucji prokurator Agnieszka Zabłocka-Konopka. Jeszcze dziś sąd podejmie decyzję o ewentualnym areszcie dla Piotra B., który współpracował z byłym prezesem GetBack S.A.

Konradowi K., który kierował spółką windykacyjną, zarzuca się m.in. próbę uzyskania od państwowego Polskiego Funduszu Rozwoju pożyczki 250 milionów złotych w oparciu o nieprawdziwe i nierzetelne informacje. Konrad K. miał również, według prokuratorów, wyrządzić szkodę majątkową swojej spółce na kwotę ponad 15 milionów złotych, podpisując fikcyjną umowę na usługi doradczo-marketingowe. Kolejne 7 milionów miało zostać wypłacone przez spółkę w ramach umowy o "świadczenie usług w zakresie bezpieczeństwa w biznesie".

Za zarzucane czyny Konradowi K. grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Piotrowi B. - przedstawicielowi podmiotu gospodarczego, który współpracował z Konradem K., zarzuca się wyrządzenie szkody spółce windykacyjnej na kwotę minimum 7 milionów złotych. Za to przestępstwo grozi mu od roku do 10 lat więzienia.

IAR/ez

Czytaj więcej