fot. IAR/Krystian Dobuszyński
Sytuacja osób niepełnosprawnych i programy socjalne realizowane przez rząd. Te tematy zdominowały spotkanie minister Elżbiety Rafalskiej z mieszkańcami Białogardu.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej odwiedziła Białogard w ramach realizowanego przez polityków Prawa i Sprawiedliwości cyklu spotkań pod hasłem "Polska jest jedna".

Elżbieta Rafalska mówiła w Białogardzie miedzy innymi o rządowym programie Dobry start. To jednorazowe świadczenie w wysokości 300 złotych na "wyprawkę" dla każdego ucznia. - To jest inwestycja w edukację i myślę, że dziecko, które ma szkolnym tornistrze coś o czym marzyło, a czego wcześniej rodzice nie mogli mu kupić, będzie miało większe poczucie pewności siebie. Będzie to też dla niego zachęta do edukacji - podkreślała. 

W spotkaniu z minister Elżbietą Rafalską wzięło udział ponad 100 osób. Uczestnicy spotkania podkreślali, że sprawy związane z polityką społeczną są bardzo ważne. - Takiego spotkania jeszcze nie było, jestem żywo zainteresowany tym, co rząd tutaj wprowadzi odnośnie osób niepełnosprawnych. Pracuję z tymi ludźmi i chcę, żeby im było lepiej. Dla mnie szczególnie ważne jest 500+, ponieważ sama pochodzę z wielodzietnej rodziny i pamiętam jakie to były trudne decyzje finansowe. Kierunek jest dobry, ale jest jeszcze wiele do zrobienia – mówili mieszkańcy.

Minister Elżbieta Rafalska spotkała się dziś także z mieszkańcami Darłowa. A już w poniedziałek będzie gościem porannego Studia Bałtyk.

AP/ez