fot. Rafał Wolny
W środę w Koszalinie zostało zawiązane porozumienie wyborcze w ramach Koalicji Obywatelskiej. W jego ramach do wyborów samorządowych wspólnie pójdą: Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Era Kobiet.

Szeroka koalicja poprze także wspólnego kandydata na prezydenta miasta. - Koszalin wykorzystał swoją szansę, a to wszystko dzieje się dzięki dobremu gospodarzowi, jakim jest Piotr Jedliński, dlatego Koalicja Obywatelska popiera go na kolejną kadencję - powiedziała Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej.

Mimo poparcia ze strony tak szerokiej koalicji, sam Piotr Jedliński podkreślał swoją partyjną niezależność. - Jestem bezpartyjnym samorządowcem, dlatego proszę o głos każdego koszalinianina, bez względu na poglądy - zaapelował aktualny prezydent miasta.

Piotr Jedliński jest drugim kandydatem, który oficjalnie ogłosił swój udział w najbliższych wyborach samorządowych. Wcześniej walkę o fotel prezydenta zapowiedział także Wiktor Kamieniarz, który startuje z ramienia Paktu dla Koszalina.

rw/ar

fot. Rafał Wolny

Posłuchaj

Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej
Piotr Jedliński, obecny prezydent Koszalina i kandydat w kolejnych wyborach