Bardzo udanie zaprezentowali się zawodnicy ze Słupska podczas Międzynarodowego Turnieju judo, który odbył się w niemieckim Wittenburgu. W zawodach wystartowało 370 zawodników z Niemiec, Holandii i Polski.

Dorobek zawodników TS Judo Gryf Słupsk to 11 pucharów indywidualnych wywalczonych przez podopiecznych Ireny Waszkinel i Lidiusza Kaziora.

Wśród chłopców rewelacyjną formę zaprezentował Marcin Wójcik, który zdominował kategorię do 40 kg wygrywając wszystkie walki przed czasem. Tym sukcesem potwierdził swoje nieprzeciętne umiejętności. Pierwsze miejsce w najlżejszej kategorii do 24 kg wywalczył debiutant w turnieju międzynarodowym Damian Cyrganowicz.

W grupie dziewcząt bardzo pewnie zwyciężyła Weronika Urbaniak (40 kg), która z każdym startem robi ogromne postępy. Na wyróżnienie zasłużyła również Katarzyna Hadziewicz, walcząca w najcięższej kategorii wagowej. Kasia tylko nieznacznie przegrała walkę finałową.