Biało-czerwoni bez problemów pokonali Litwinów 4:0 (2:0) w towarzyskim meczu rozegranym na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W pierwszej połowie oba gole strzelił Robert Lewandowski (19. i 33. min.). Pierwszy po podaniu Macieja Rybusa, a drugi z rzutu wolnego.

W drugich 45 minutach Polacy dominowali na boisku. W 65. minucie Grzegorz Krychowiak piętką pokonał litewskiego bramkarza. Gol nie został jednak uznany, ponieważ Polak przyjął piłkę ręką. Sześć minut później wątpliwości już nie było - bramkę strzelił Dawid Kownacki, któremu piłkę dograł Bartosz Bereszyński. Wynik w 83. minucie ustalił Jakub Błaszczykowski, który na boisku pojawił się zaledwie 13 minut wcześniej. Kuba wykorzystał rzut karny, który wywalczył. Warto podkreślić, że był to już 99. mecz popularnego piłkarza w reprezentacji.

To był ostatni sprawdzian podopiecznych Adama Nawałki przed rozpoczynającymi się 14 czerwca w Rosji mistrzostwami świata. W środę Polacy odlecą do Soczi, gdzie mają swoją mundialową bazę. Pierwszy mecz Polacy rozegrają 19 czerwca (godz. 17:00) z Senegalem.

Polska - Litwa 4:0 (2:0)
Polska: Łukasz Fabiański (Wojciech Szczęsny 46) - Artur Jędrzejczyk (Łukasz Piszczek 46), Thiago Cionek, Jan Bednarek (Michał Pazdan 53) - Maciej Rybus (Jakub Błaszczykowski 70), Bartosz Bereszyński, Jacek Góralski, Grzegorz Krychowiak (Piotr Zieliński 77), Dawid Kownacki - Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski (Łukasz Teodorczyk 46)

Litwa: Dziugas Bartkus - Egidijus Vaitkunas, Algis Jankauskas, Edvidas Girdvainis, Rolandas Baravykas - Modestas Vorobjovas, Simonas Paulius, Ovidius Verbickas, Arvydas Novikovas, Fiodor Cernych - Darvydas Sernas