fot. otwartestrefyaktywnosci.com.pl
Miejsca aktywnego wypoczynku z siłowniami i urządzeniami do rekreacji dla dzieci i dorosłych powstaną w Obłężu, Barcinie i Kępicach.

W Obłężu strefa powstanie na terenie ośrodka wypoczynkowego „Sobótka”. Do dyspozycji dzieci i dorosłych będą: 6 urządzeń siłowni, 4 ławki, 3 urządzenia rekreacyjne i gry edukacyjne.

- Strefa aktywnego wypoczynku będzie uzupełnieniem inwestycji na terenie ośrodka. Dzięki niej turyści i mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzić czas nad jeziorem - mówi Magdalena Majewska, burmistrz Kępic.

W Kępicach strefa aktywnego wypoczynku zostanie utworzona w parku przy ulicy Kościuszki. Miejsce rekreacji zyskają też mieszkańcy Barcina – tu, podobnie jak w Kępicach, zamontowanych zostanie 6 urządzeń siłowni napowietrznej, 4 ławki i urządzenie do gier edukacyjnych.

Na te inwestycje gmina pozyskała dofinansowanie z Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo-Rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności edycja 2018. Inwestycja będzie kosztowała 200 tys. zł, połowę tej sumy gmina otrzyma jako dofinansowanie.

red./ar