fot. M. Prusak
Ponad 160 zawodników wzięło udział w zawodach nordic walking w formule "Korona Północy Polski", zorganizowanych w Lubuniu w gminie Kobylnica.

Impreza połączyła entuzjastów nordic walking jak i biegania. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: Rajd nordic walking oraz bieg przełajowy poprowadzone połaciami lasów,  gra terenowa dla rodzin i drużyn i wiele innych atrakcji. Chodzący z kijami i biegacze pokonywali trasę o długości 5 lub 10 kilometrów.

- "Korona Północy Polski" to jest cały cykl zawodów. Mamy w tej chwili 7 konkurencji, które wchodzą w ten cykl. A to z kolei wchodzi w jeszcze większy cykl „Korony Polski”. Można rywalizować na różnych poziomach, ale przede wszystkim chodzi o rekreację i dobrą zabawę - mówi Adrian Sosnowski z fundacji "Chodzę z kijami".

Najstarszy ze startujących miał ponad siedemdziesiąt lat, a najmłodszy osiem. Mimo upału zawodnicy zaznaczali, że chodzenie z kijkami to znakomity sposób na rekreację: - Drugi raz biorę udział w tych zawodach, wciągnęłam w to też swojego wnuka. Fajna trasa, tylko słońce daje trochę popalić, ale jest fajnie. Najważniejsze, że człowiek doszedł do mety.

Najlepsi uczestnicy zawodów w Lubuniu pokonywali pięć kilometrów w nieco ponad 30 minut.

MP/md

fot. M.Prusak
fot. M.Prusak
fot. M.Prusak
fot. M.Prusak
fot. M.Prusak
fot. M.Prusak