fot. Politechnika Koszalińska
Politechnika Koszalińska i Akademia Pomorska w Słupsku w siódmej dziesiątce rankingu wyższych uczelni miesięcznika "Perspektywy". Ex aequo na pierwszym miejscu znalazły się Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Warszawski.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy opublikowała 19. ranking szkół wyższych. W najnowszym zestawieniu Politechnika Koszalińska i Akademia Pomorska znalazły się, podobnie jak w poprzednich latach, na miejscach 61-70.

Zestawienie bierze pod uwagę 29 wskaźników i 7 kryteriów, między innymi potencjał naukowy, losy absolwentów na rynku pracy, czy innowacyjność. W przypadku Politechniki najwyżej ocenione zostały między innymi ekonomiczne losy absolwentów oraz rozwój kadry własnej. Akademia Pomorska została natomiast doceniona za dostępność dla studentów kadr wysokokwalifikowanych. Słupska uczelnia awansowała także na pierwsze miejsce w rankingu obejmującym uczelnie pedagogiczne (ex aequo z Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Uniwersytetem Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie ). 

W tym roku pierwsze miejsce zajęły ex aequo dwa największe uniwersytety z Warszawy i Krakowa.

red./IAR/ez