Seminarium odbędzie się w Słupskim Inkubatorze Technologicznym 13 czerwca 2018r. Organizatorem przedsięwzięcia jest Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. (zarządzająca Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz Słupskim Inkubatorem Technologicznym) od czerwca 2014r. posiada w swoim zasobie Pracownię Automatyki, Robotyki i Systemów Wizyjnych. Stała się ona miejscem wsparcia przedsiębiorców i promocji rozwiązań z zakresu automatyki i robotyki.

Od 2014 roku PARR S.A. realizowała szereg działań mających promować ideę wdrażania i wykorzystywania automatyki przemysłowej. Dzięki naszym inicjatywom firmy, które nie wykorzystywały do tej pory takich rozwiązań w swojej działalności zyskiwały możliwość poznania technologii dostępnej na rynku, a także zobaczyć ich działanie na żywo. Natomiast firmy, które już wdrożyły rozwiązania z zakresu automatyki w swoich działaniach mogły poznać najnowsze trendy oraz porozmawiać ze specjalistami z branży na temat swoich problemów. Dla studentów i uczniów szkół technicznych była to idealna okazja zobaczyć jakie kompetencje i umiejętności będą coraz częściej poszukiwane przez pracodawców. Ponadto uczestnicy mieli możliwość nawiązać nowe kontakty w firmami produkującymi i wdrażającymi rozwiązania z zakresu automatyki i robotyki.

Tegoroczna inicjatywa zatytułowana „Pomeranian Industrial Innovation Day" ma swoim zasięgiem objąć województwo pomorskie i zachodniopomorskie. Wydarzenie skierowane jest głównie do pracowników firm posiadających lub planujących wdrażać w swoich zakładach rozwiązania z zakresu automatyki i robotyk, w tym także rozwiązania pozwalającymi na implementacje systemów wpisujące się w założenia Przemysłu 4.0.

Patronat medialny nad imprezą objęło Polskie Radio Koszalin.