fot. Mateusz Sienkiewicz
Szef Kolei Mazowieckich, twórcy Usteckiej Krówki i dyrektor piłkarskiej reprezentacji Polski nagrodzeni. Poznaliśmy nowych ambasadorów Ustki.

Wyróżnienie wręczane jest osobom, które przyczyniły się do spopularyzowania Ustki w kraju i za granicą. Otrzymać je mogą też ustczanie mający znaczy wpływ na życie miasta, autorzy cennych inicjatyw czy inwestycji.

W tym roku spośród kilkunastu zgłoszeń kapituła konkursu postanowiła przekazać w tym roku trzy nagrody. Beata i Adam Jakubiakowie otrzymali tytuł i statuetkę Ambasadora Ustki m.in. za promocję rybołówstwa oraz stworzenie marki "Krówka Ustecka". Natomiast Robert Stępień, szef Kolei Mazowieckich odebrał nagrodę za wakacyjny pociąg "Słoneczny", który łączy Stolicę z Letnią Stolicą Polski:

- Zostanie ambasadorem to jest uhonorowanie pewnej drogi życiowej. My współpracujemy z Ustką stosunkowo krótko, ale mam nadzieję, że to dopiero początek naszej wspólnej drogi. Mam jeszcze jedną dobrą wiadomość dla mieszkańców – 23 czerwca pociąg „Słoneczny” znów zatrzyma się w Ustce i rozpocznie regularne, letnie połączenie - wyjaśnił Robert Stępień.

Po raz pierwszy wręczono statuetkę "Ambasadora Ambasadorów". Trafiła ona w ręce Tomasza Iwana, dyrektora piłkarskiej reprezentacji Polski: - Ja nie lubię odbierać nagród, bo nie po to to robię. Natomiast to jest chyba fajne, że Ustka ma swojego przedstawiciela w reprezentacji Polski. Jestem z tego powodu bardzo dumny i mam nadzieję, że mieszkańcy Ustki również - mówił.

Nagrodę Ambasador Ustki wręczono po raz siedemnasty.

MS/ez

fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz