fot. Przemysław Grabiński
Piła oferuje na preferencyjnych warunkach wynajem mieszkań dla osób podejmujących pracę w mieście. Dobiega końca budowa bloku przeznaczonego głównie na program "Mieszkanie na start".

Jak mówi zastępca prezydenta Piły Beata Dudzińska – większość mieszkań w tym budynku to właśnie „Mieszkania na start”. - Około 40 mieszkań powinno trafić do tego programu. Ale to będzie też zależało od przedsiębiorców, którzy wystąpią o mieszkania dla kadry. Celem jest zatrzymanie pracowników w Pile - wyjaśnia.

O przydzielenie pracownikowi takiego „Mieszkania na start” – na okres maksymalnie pięciu lat – wnioskują pracodawcy. Jak zapewnia prezes Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski Grzegorz Marciniak – taka zachęta to poważny argument przy rozmowach ze specjalistami: - Liczba nowych inwestycji w Pile jest znaczna, ale wszyscy odczuwamy brak kadry, szczególnie tej wyspecjalizowanej.

Osoby, które w ramach tego programu zdecydują się pozostać w Pile lub do niej przeprowadzić za „Mieszkanie na start” płacą czynsz na preferencyjnych warunkach. Po maksymalnie pięciu latach mieszkanie muszą zwolnić i jest ono wtedy wynajmowane kolejnym specjalistom.

PG/ez