fot. prk24.pl
Dziś PiS ogłosił nazwiska 48 kandydatów na prezydentów miast. Tymczasem, jak ustaliło Polskie Radio Koszalin, kandydatem na burmistrza Białogardu będzie poseł Stefan Strzałkowski.

Na ogłoszonej dziś przez Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości liście znalazły się dwa nazwiska polityków z regionu. W Pile o fotel prezydenta walczyć będzie poseł PiS Marcin Porzucek, a w Kołobrzegu - Maciej Bejnarowicz.

Polskie Radio Koszalin ustaliło także, że kandydatem PiS na burmistrza Białogardu będzie Stefan Strzałkowski. Tę informację potwierdził w rozmowie z naszą rozgłośnią Paweł Szefernaker, koszaliński poseł PiS, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

- Poseł Stefan Strzałkowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko burmistrza Białogardu. W regionie (obejmującym byłe województwo koszalińskie - red.) wystawiamy więc z jednej strony kandydata doświadczonego, byłego, wieloletniego burmistrza, posła Strzałkowskiego, a z drugiej strony - kandydata młodego i dynamicznego - Macieja Bejnarowicza - powiedział wiceminister Paweł Szefernaker.

Stefan Strzałkowski urodził się w 1957 roku w Białogardzie. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Pracował jako nauczyciel, był też dyrektorem szkoły. W latach 1998–2002 zajmował stanowisko starosty białogardzkiego. Następnie do 2009 sprawował urząd burmistrza Białogardu. W 2009 roku został posłem. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję. Obecnie także jest parlamentarzystą z ramienia PiS.

el/red./ar

Czytaj więcej

Posłuchaj

Paweł Szefernaker, koszaliński poseł PiS, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji