fot. premier.gov.pl
Premier, podczas otwarcia części obwodnicy Kępna, zaznaczył, że trzeba „spiąć Polskę siecią różnych dróg dojazdowych, lokalnych”.

Mateusz Morawiecki powiedział, że poprzedni rząd PO-PSL skupiał się na łączeniu wielkich miast. Jego gabinet tymczasem chce utworzyć komplementarną sieć dróg.

- Polska musi rozwijać się równomiernie, Polska jest jedna i musi być dostępna zarówno dla mieszkańców mniejszych miast, mieszkańców wsi, jak również dla mieszkańców wielkich miast. To, na co położymy największy nacisk w najbliższym roku, dwóch, a jak nam zaufacie państwo, to również w kolejnych latach, to też drogi lokalne, węzły komunikacyjne, obwodnice takie, jak ta Kępna - zadeklarował szef rządu.

Podczas swojego wystąpienia Mateusz Morawiecki nawiązał do powiedzenia mówiącego, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. - Nie chciałbym, żeby wszystkie drogi prowadziły tylko do Warszawy. Chciałbym, żeby te drogi były gęstą siecią, te drogi lokalne powiatowe, gminne rozlokowane po całej Polsce - stwierdził premier.

TVP Info/IAR/ar