fot. Katarzyna Baniewicz-Kowalczyk
To osoby zaangażowane w różnego rodzaju akcje pomocowe. W czerwcu będą reprezentować powiat słupski w finale ogólnopolskiego konkursu "Ośmiu Wspaniałych".

Wśród tegorocznych Wspaniałych jest osoba wspierająca akcję „Tydzień przeciwko fonoholizmowi” i wolontariuszka Polskiego Związku Niewidomych. Słupscy Wspaniali pomagają też w Caritas i w hospicjum, organizują kiermasze na rzecz zwierząt i pomoc w ramach Szlachetnej Paczki.

Wśród nastoletnich gości magistratu znalazła się Martyna Dołżycka ze Smołdzina, która m.in. uczestniczy w takich akcjach charytatywnych jak: „Mikołajki u Bernackich” oraz „Kawałek serca”. Współpracuje też z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Smołdzinie, współorganizując uroczystości i imprezy okolicznościowe.

Pierwszy konkurs Ośmiu Wspaniałych odbył się 25 lat temu na Żoliborzu w Warszawie. Inspiracją był dla pomysłodawczyni - Joanny Fabisiak - był znany western „Siedmiu Wspaniałych”, którego bohaterowie zwyciężają w walce ze złem.

W samym Słupsku przez ponad 20 lat prowadzenia konkursu wyłoniono 190 Wspaniałych.

Tegoroczne eliminacje ogólnopolskie odbędą się na początku czerwca w Warszawie. Gala finałowa - 10 czerwca w Trzebiatowie.

kbk/ar