fot. wikipedia.org/ Sebastian Białach
Stołeczna Prokuratura Okręgowa oskarżyła byłego ministra sportu i byłego sekretarza generalnego PO Andrzeja B., o złożenie sześciu nieprawdziwych oświadczeń majątkowych.

Zarzuty aktu oskarżenia dotyczą złożenia przez Andrzeja B. w okresie od 2011 do 2013 roku sześciu nieprawdziwych oświadczeń majątkowych, przy czym pięć z nich zostało złożonych przez oskarżonego jako posła na Sejm RP, jedno zaś z 2013 roku jako ministra sportu i turystyki – mówi prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.  

Pierwsze zarzuty Andrzej B. usłyszał w lutym 2016 roku. Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie i łódzką delegaturę CBA wykazało, że skala nieprawidłowości, jakich miał się dopuścić polityk jest znacznie poważniejsza i zarzuty zmieniono w marcu 2018 roku.

Na poczet grożących kar prokuratura zabezpieczyła majątek byłego ministra o wartości 300 tys. zł, ustanawiając hipotekę na jednej z jego nieruchomości. Andrzej B. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił złożenia wyjaśnień, choć w czasie śledztwa odpowiadał na pytania śledczych.

TVP Info/ds