fot. GDDKiA
Nadanie nowej nazwy drodze szybkiego ruchu S6 postulują samorządowcy ze Stowarzyszenia S6, które skupia członków gmin i powiatów leżących na terenie oddziaływania tej trasy ekspresowej.

Samorządowcy przyjęli uchwałę w tej sprawie na walnym zebraniu, które odbyło się we wtorek w Słupsku. Chcą wystąpić do ministerstwa o zgodę na nadanie symbolicznej nazwy.

- Via Pomerania stanie się polskim odcinkiem europejskiej trasy Via Hanseatica - powiedział Marek Biernacki, wiceprezydent Słupska.

Na spotkaniu nie było zaproszonych przedstawicieli ministerstwa. Nie rozwijano więc dyskusji na temat propozycji rządowych, by na odcinku Sianów- Słupsk do Bożepola Wielkiego, S6 powstała w partnerstwie publiczno-prywatnym.

- Podjęliśmy decyzję, by w takim razie spróbować umówić się na spotkanie w ministerstwie - powiedział Piotr Jedliński, prezydent Koszalina i prezes zarządu stowarzyszenia.

Trasą S6 w województwie zachodniopomorskim pojedziemy w 2019 roku. Wyjątkiem będzie przedłużająca się budowa odcinka Koszalin - Sianów. Według zapowiedzi rządu, do 2023 roku droga ma zostać ukończona na całej długości, także na odcinku Słupsk- Bożepole Wielkie.

rsz/ar

fot. Rafał Szymański

Posłuchaj

Marek Biernacki, wiceprezydent Słupska
Piotr Jedliński, prezydent Koszalina i prezes zarządu stowarzyszenia