fot. mzk.slupsk.pl
Powraca temat darmowych przejazdów komunikacją miejską w Słupsku. Czy jest na nie szansa?

Zdaniem Marcina Gromadzkiego - eksperta z firmy, która przeprowadziła badania dotyczące słupskiego transportu - komunikacja miejska jest w dobrym stanie. Autobusami jeździ dwa razy więcej pasażerów niż w innych miastach o podobnej wielkości. Mimo tego, wprowadzenie darmowych przejazdów nie jest wskazane: - Atrakcyjniejsze dla mieszkańców są upusty cenowe, zwłaszcza dla osób stale korzystających z komunikacji miejskiej. Dobrze wprowadzać coraz niższe ceny biletów miesięcznych, półrocznych czy rocznych – uważa Gromadzki.

Dyskusja o darmowych przejazdach w Słupsku wciąż powraca. Sami słupszczanie często mają rozbieżne zdanie na ten temat. - Rozładowałoby to korki, które są w mieście. Może faktycznie mniej osób by jeździło samochodami do pracy. W dodatku powietrze byłoby czystsze – mówią zwolennicy darmowej komunikacji. Są jednak także osoby, które uważają, że przejazdy powinny pozostać płatne. - Wydaje mi się, że darmowa komunikacja miejska to nie jest dobry pomysł, bo miasto musi na czymś zarabiać. To nie jest jakaś wysoka kwota i przejazdy powinny zostać płatne – mówią.

Według badań marketingowych słupska komunikacja jest oceniana dobrze i bardzo dobrze. Na wystawienie oceny niedostatecznej z 510 respondentów zdecydowało się tylko 3 procent.

RS/ez