Wspaniała zabawa połączona z rozpowszechnianiem znajomości polskich piosenek biesiadnych, folklorystycznych, czy patriotycznych — to znak rozpoznawczy Stowarzyszenia Śpiewaczego „Stokrotki Nowobramskie", który powstał w maju 2013 roku i działa na terenie naszego województwa.

Zespół ma w swoim dorobku wiele wyróżnień i zaproszeń od Organizatorów Przeglądów Piosenek i nie tylko. Grupa Śpiewacza uczestniczyła w „I Przeglądzie Ludowym i Piosenki Humorystycznej" w Jeleniu, gdzie również zdobyła wyróżnienie. Zespół występował także w „Tychowie na Ludowo", „Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych" w Parku Różanym w Koszalinie, w Kościele Świętego Ducha w Koszalinie (gdzie otrzymał kolejne wyróżnienie), na Przeglądzie Seniorów do Unieścia na zaproszenie Zespołu Bursztyn, a ostatnio nawet uczestniczyły w zabawie pt „Wesele na ludową nutę" w Popowie.

 „Stokrotki Nowobramskie" nie poprzestają jednak na laurach i dążą do zwiększenia ilości piosenek i ich rodzaju w swoim repertuarze. Dodatkowo raz w miesiącu Zespół śpiewa dla seniorów w MEC, aby przede wszystkim wyjść do ludzi, zrzeszyć ze sobą osoby, które podzielają pasje „Stokrotek", a także doceniają trud i zaangażowanie grupy w to co robi.

„Stokrotki - Nowobramskie" obchodzą w tym roku 5-lecie działalności i te wyjątkowe urodziny zamierzają świętować wraz z fanami podczas V Letniego Przeglądu Twórczości Ludowej „Na ludową Nutę" Seniorzy dla Koszalina w dniu 3 czerwca 2018 r. na terenie Muzeum w Koszalinie, przy ul. Młyńskiej 37-39.

Patronat medialny nad imprezą obięło Polskie Radio Koszalin.

md