fot. PRK
Marsze dla Życia i Rodziny w Polsce organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości życia ludzkiego od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci.

Tegoroczne Marsze w większości polskich miast odbędą się 10 czerwca. Marsz po raz ósmy przejdzie ulicami naszego miasta. Corocznie bierze w nim udział kilkaset osób. W tym roku Marsz wyruszy sprzed kościoła pw. św. Józefa Oblubieńca NMP, a zakończy się na terenie parafii pw. Ducha Świętego.
Hasło przewodnie Marszu brzmi: „Polska Rodziną Silna”. Marsz dla Życia i Rodziny jest inicjatywą organizacji pozarządowych. W Koszalinie grupę organizacyjną stanowią przedstawiciele m.in.: Kurii Biskupiej, Zakonu Rycerzy Kolumba i Jana Pawła II, Caritas Diecezji Koszalińsko Kołobrzeskiej, Civitas Christiana, Fundacji Miłości oraz Domu Samotnej Matki w Koszalinie.

Plan Marszu:

g. 11.00 - msza św. w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP (koło Katedry)
g. 12.00 - wymarsz i przemarsz ulicami: Biskupa Czesława Domina, Kardynała Stefana Wyszyńskiego (pod prąd), Młyńską, Aleją Monte Cassino, Władysława IV i Jana Pawła II
g. 13.00 - zakończenie marszu na terenie parafii pw. Ducha Świętego

Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Koszalin.

md