fot. pixabay.com
Rozbudowę portu zapowiedziano wczoraj podczas otwarcia w Ustce biura posłanki Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk, przewodniczącej sejmowej komisji gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Port w Ustce na razie czeka przebudowa zachodniej części. Projekt zakłada przesunięcie o 250 metrów na zachód jednego z falochronów i tym samym znaczne powiększenie portu. Na remont czeka też wschodni falochron, który również posadowiono na początku dwudziestego wieku. Potem był tylko wzmacniany bez wymiany konstrukcji, która opiera się wciąż na drewnianych palach. Przebudowa portu w Ustce ma się zakończyć w roku 2023.

Rząd chce w najbliższych latach wydać około dwustu milionów złotych na poprawę i rozbudowę infrastruktury w mniejszych portach i przystaniach rybackich. Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk podkreśliła, że rozbudowa portu w Ustce będzie kluczową inwestycją.

- W ramach rozbudowy wejścia do portu w Ustce przewidziano: obrotnicę, przesunięcie falochronu o 250 metrów, pogłębienie toru do 7 metrów, by mogły wpływać statki do 150 metrów. Ta warta 189 milionów inwestycja będzie realizowana przez Urząd Morski w Słupsku - powiedziała posłanka PiS.

IAR/ar

Posłuchaj

Dorota Arciszewska-Mielewczyk, posłanka PiS