fot. Fundacja Nadzieja - Słupsk
Największa na Pomorzu organizacja działająca na rzecz dzieci niepełnosprawnych borykała się z problemami finansowymi. Ten i nadchodzący rok będzie dla nas bezpieczny dzięki dofinansowaniu z PFRON-u – poinformowała Małgorzata Wolska, dyrektorka fundacji.

-  Jest już decyzja komisji Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych o przyznaniu nam 466 tysięcy złotych na statutową działalność fundacji na rok 2018\2019. Tak, jak do tej pory o środki finansowe nadal będziemy się starać, ale mogę powiedzieć, że ten rok będzie dla nas bezpieczny.
 
Fundacja, co roku poszerza swoją ofertę. Nowością są zajęcia z robotyki dla dzieci z przedszkola, które prowadzi Piotr Grabowski z firmy “Młodzi Geniusze”:

- Prowadzimy zajęcia z robotyki oparte o specjalistyczne zestawy klocków Lego. Polega to na tym, że dzieci z klocków układają maszyny, roboty i robo-zwierzątka, a następnie przy pomocy prostego programu na tablecie mogą maszyn przypisać podstawowe funkcje.
 
Organizacja przygotowuje się do remontu kolejnego obiektu – stodoły, gdzie przechowywana jest żywność dla koni. Fundacja zajmuje się rehabilitacją niepełnosprawnych dzieci, prowadzi m.in. zajęcia z hipoterapii.

el/ds