fot. Tiwtter
Kolejna tragiczna strzelanina w Stanach Zjednoczonych. Uzbrojony napastnik zastrzelił 4 osoby w restauracji na przedmieściach Nashville w stanie Tennessee. Sprawcy udało się zbiec z miejsca zdarzenia.

Tragedia miała miejsce w otwartej 24 godziny na dobę przydrożnej restauracji Waffle House. O 3:30 nad ranem czasu lokalnego wszedł do niej uzbrojony mężczyzna w płaszczu i otworzył ogień. Jeden ze znajdujących się w środku mężczyzn wyrwał napastnikowi strzelbę i wrzucił ją za kontuar.

Wtedy wybiegł on na zewnątrz, wsiadł do samochodu i odjechał. Policja z Nashville informowała  na Twitterze, że wybiegając z restauracji sprawca zrzucił płaszcz i był nagi. Świadkowie, którzy zauważyli go później w pobliskim lesie, twierdzą jednak, że miał na sobie czarne spodnie.

Policja zidentyfikowała napastnika jako 29-letniego Traivisa Reinkinga. Motywy jego działania nie są znane. Akcja poszukiwania sprawcy trwa.

- To tragiczny dzień dla naszego miasta. Myślami jestem z rodzinami zabitych i rannych w tej strzelaninie - oświadczył burmistrz Nashville David Briley.

IAR/ar