fot. Sejm RP
Andrzej Duda spotkał się z protestującymi w Sejmie kilkoma rodzinami. Prezydent zaprosił przedstawicieli do swojej kancelarii i zapowiedział projekt nowej ustawy.

- Rozmawiam z minister Rafalską, będę też rozmawiał z premierem, przygotujemy projekt ustawy. Zobaczycie go państwo, będą zrealizowane te postulaty, o które wnioskujecie - podkreślił prezydent.
Jeden z niepełnosprawnych apelował do prezydenta o wsparcie. Powiedział, że cieszy się, że prezydent nie boi się zmierzyć z tym problemem. - Bardzo prosimy o to, żeby zrobił pan tę ustawę i dał pieniądze potrzebne nam na rehabilitacje. To pierwszy krok do rozmów, a o następnych postulatach będziemy rozmawiać w sposób poważny - mówił.

Protestujący domagają się zwiększenia dodatku rehabilitacyjnego do wysokości 500 złotych na niepełnosprawne dzieci po ukończeniu 18. roku życia oraz zrównania renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS. Zwrócili się w tej sprawie do prezydenta, premiera oraz prezesa PiS. Zapowiadają, że nie opuszczą gmachu Sejmu, póki nie spotka się z nimi premier Mateusz Morawiecki i prezes Jarosław Kaczyński.

IAR/ds