Codziennie o godzinie 15:50, na antenie Polskiego Radia Koszalin, swoje opinie wyrażają znani, wyraziści publicyści, którzy współtworzą nowy program naszej stacji – cykl felietonów pn. „Loża Oszczerców”. W czwartek był to Piotr Wielgucki.

- Pierwsze programy socjalne, które pojawiły się w Polsce po 1989 roku, skupiały się na budowaniu monopolów i zapewnianiu bytu „znajomym królika”. Na przykład darmowy podręcznik. Rzecz niezwykle pożyteczna, ale u źródła jego powstania nie stało wcale finansowe odciążenie polskich rodzin, tylko podarunek dla monopolu wydawniczego - powiedział Piotr Wielgucki - „Matka Kurka”. - Pierwszym programem socjalnym, który odpalił i rewelacyjnie funkcjonuje do dziś jest 500+. Na początku został okrzyczany jako populistyczny i grożący bankructwem Państwa. Tymczasem Państwo nie zbankrutowało, w budżecie pojawiła się nadwyżka wielkości wydatków na 500+ i jakoś to rozeszło się po kościach. Ludzie do dobrego szybko się przyzwyczajają i przestają wymachiwać populizmem gdy czują cięższą kieszeń. (...) Nawet najśmieszniejsza na świecie opozycja musiała przyznać, że po pierwsze - się dało, a po drugie - program działa jak marzenie, jeżeli chodzi o likwidację obszarów biedy i poprawę wskaźników demograficznych - dodał.

Przypomnijmy, że cykl „Loża oszczerców" to nowość w ramach wiosennej ramówki Polskiego Radia Koszalin. Felietony przygotowują autorzy – każdy innego dnia tygodnia - znani z ocen i poglądów niebanalnych, czasem kontrowersyjnych, zatem niepozostawiających nikogo obojętnym.

W poniedziałek na naszej antenie pojawia się Piotr Cywiński, we wtorek – Piotr Gociek, w środę – Wojciech Cejrowski, w czwartek – Piotr Wielgucki - „Matka Kurka”, a w piątek – Aleksandra Jakubowska.

Posłuchaj

Piotr Wielgucki - „Matka Kurka” 19.04