fot. Marcin Prusak
Obiekt istnieje 48 lat i nie spełniał już oczekiwań współczesnych sportowców. Dlatego boisko sportowe przechodzi obecnie gruntowną przebudowę.

Po zakończeniu remontu w miejscu zwykłego boiska powstanie prawdziwy kompleks sportowy - mówi Karol Kotusiewicz, specjalista do spraw wizerunku gminy Kobylnica:

- Poza główną płytą pojawi się również boczne boisko treningowe, boisko do siatkówki. Będzie oświetlenie, ogrodzenie, sprzęt do fitnessu, wiaty dla piłkarzy. Wszystko zostanie wzbogacone o ciągi pieszo-jezdne. Będzie to kompleksowa inwestycja.

Termin oddania do użytku nowego obiektu przewidziano na maj przyszłego roku. Taka inwestycja jest mieszkańcom niezbędna, bo sport jest ważnym elementem społecznym - mówi Mariusz Pawłowski, dyrektor szkoły:

- Szkoła korzystała i mam nadzieję będzie korzystać z boiska. Nowy obiekt przysłuży się całej społeczności. Będą mogli ćwiczyć i bawić się na nim zarówno dorośli, jak i dzieci.

Koszt budowy kompleksu sportowego to prawie milion 400 tysięcy złotych. Ponad 500 tysięcy z tej kwoty gmina Kobylnica pozyskała z Ministerstwa Turystyki i Sportu.

mp/ds

fot. Marcin Prusak
fot. Marcin Prusak
fot. Marcin Prusak