fot. ms.gov.pl
Funkcjonariusze z usteckiego oddziału Aresztu Śledczego w Słupsku przesłuchiwani w Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku. Zostali zatrzymani za nieprawidłowości w Oddziale.

Informacje o wspólnym działaniu Biura Spraw Wewnętrznych Centralnego Zarządu Służby Więziennej i funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku potwierdziła podpułkownik Elżbieta Krakowska, rzecznik prasowy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

Zatrzymanych zostało siedem osób pracujących w Oddziale Zewnętrznym w Ustce. - Funkcjonariusze są zatrzymani w związku z przekroczeniem uprawnień i niedopełnieniem obowiązków. Podejrzani są m.in. o nieprawidłowości związane z kierowaniem osadzonych do pracy. Działania były prowadzone na polecenie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. Dziś czynności wyjaśniające zaczął Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Koszalinie - mówi podpułkownik Elżbieta Krakowska.

Rzeczniczka Służby Więziennej nie chce zdradzać szczegółów nieprawidłowości ze względu na trwające czynności prokuratorskie.

MS/ez