Konkurs odbywać się będzie w roku 100-lecia odzyskania przez nasze Państwo niepodległości, również rok 2018 - jest rokiem, w którym mija 50 lat od pierwszego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. Uczestnicy zaprezentują się na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury.

Organizatorzy chcą przypomnieć ogromny dorobek polskich twórców i kompozytorów oraz wykonawców, którzy przez dziesięciolecia w piosenkach i widowiskach muzycznych przypominali o chwale oręża polskiego, trudzie żołnierskim i tęsknocie za najbliższymi.

Impreza organizowana jest pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Kołobrzeg Janusza Gromka, Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego oraz Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Pani Anny Mieczkowskiej - jest to VI Finał Regionalnego Konkursu Piosenki na najlepiej wykonaną polską pieśń lub piosenkę żołnierską i patriotyczną - skierowany do szkół podstawowych i szkół średnich z terenu województwa zachodniopomorskiego.

VI Regionalny Finał Konkursu Piosenki pod nazwą „Dzień Dziecka z pieśnią i piosenką żołnierską” odbędzie się  27 maja 2018r. o godz. 16.00 na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzeg.
Tylko w zeszłym roku na scenie zaprezentowało się 25 osób w trzech kategoriach wiekowych.

Patronat nad imprezą objęło Polskie Radio Koszalin.