To był bardzo pracowity i owocny weekend dla słupskich judoków, którzy udali się do Greifswaldu na Międzynarodowy Turniej Judo Hanse-Cup. W zawodach wystartowało ponad 650 zawodników z Niemiec, Danii, Szwecji i Polski.

Dorobek reprezentantów TS Judo Gryf Słupsk to 8 medali, w tym 2 złote. Po raz kolejny na najwyższym stopniu podium stanął Dymitrij Janczylik (81 kg), który 4 walki zakończył przed czasem i potwierdził, że w tej kategorii był bezkonkurencyjny. W grupie młodzików złoty medal zdobył Wiktor Talewski (46 kg). Był to kolejny udany start Wiktora i dobry prognostyk na przyszłość.

Wśród dziewcząt z ogromną wolę walki i determinację startowała Kasia Hadziewicz, która walczyła w wadze powyżej 63 kg i zdobyła srebrny medal. Słupszczanka z każdym startem robi postępy i jest wielką nadzieją słupskiego judo.

W grupie dzieci bardzo udanie zaprezentował Marcin Wójcik (42 kg), który mimo młodego wieku prezentuje już bardzo techniczne judo.

Pechowo wystartowała Kasia Mikołajczyk, która w pierwszej walce doznała kontuzji i nie mogła dalej kontynuować zawodów.