fot. PSP Koszalin
Gośćmi Krzysztofa Plewy byli dziś st. bryg. Mirosław Pender, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie oraz st. kpt. Bartłomiej Góral, oficer prasowy tej jednostki.

Jak zapowiedział st. bryg. Mirosław Pender, prace nad nową siedzibą PSP w Koszalinie już się rozpoczęły: - W tym roku otrzymamy na budowę minimum 3,5 mln złotych. Jesteśmy na etapie przygotowania tej inwestycji do realizacji. Do końca roku powinniśmy przygotować część ziemną projektu.

Nowa strażnica powstanie przy ulicy Monte Cassino. Zdaniem naszych gości, nowa lokalizacja pozwoli na skrócenie czasu dojazdu do obiektów specjalnych nawet o kilka minut.

- Musimy ją wybudować, bo mamy już tyle sprzętu, że w starej komendzie przy Kazimierza Wielkiego nie możemy się pomieścić. Poza tym, ten obiekt jest przestarzały - podkreślił miejski komendant.

Rozmowa dotyczyła także plagi pożarów traw i nieużytków. Polscy strażacy wyjeżdżają do nich co 13 minut.

- W marcu i kwietniu takich zdarzeń mamy w Koszalinie i okolicach sporo. Na przykład 12 kwietnia przy ulicy Wołyńskiej spłonęło 5 hektarów traw. Musieliśmy zadysponować 5 zastępów. To podwójnie niebezpieczne, ponieważ przez dwie godziny niemal cały potencjał pożarniczy naszego miasta był wyłączony z innego działania - powiedział st. kpt. Bartłomiej Góral.

Redakcja/ar

Czytaj więcej

Posłuchaj

Goście Studia Bałtyk: st. bryg. Mirosław Pender i st. kpt. Bartłomiej Góral z PSP Koszalin