fot. cbsp.policja.pl
Wszyscy, razem z trzema osobami zatrzymanymi już wcześniej, usłyszeli zarzuty m.in. włamań i kradzieży, pomocnictwa przy kradzieży samochodów, handlu bronią oraz udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków.

Podczas zatrzymań zabezpieczono majątek na łączną kwotę ponad 1,5 miliona zł, w tym 420 tysięcy zł w gotówce.

Wielowątkowe śledztwo prowadzone jest przez warszawski Zarząd Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie od 2016 r. Na bazie materiału dowodowego w ubiegłym roku zorganizowano akcję z udziałem ponad 330 policjantów i przeszukując 75 miejsc na terenie Polski i 4 za granicą. Zatrzymano wtedy 43 osoby. Członkowie tej grupy, tzw. gangu „Suchego” byli ściśle powiązani z innymi grupami przestępczymi działającymi wcześniej na terenie Warszawy i innych miast. Policjanci CBŚP z Warszawy ustalili kolejne osoby mogące mieć związek z grupą przestępczą. W akcji poza policjantami z CBŚP wzięli udział funkcjonariusze Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji i Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji.

W ramach śledztwa status podejrzanych posiada obecnie 61 osób, którym przedstawiono łącznie ponad 250 zarzutów popełniania przestępstw. Dwudziestu czterech podejrzanych jest aresztowanych. Jak zapowiadają policjanci sprawa ma charakter rozwojowy.

IAR/ds

fot. cbsp.policja.pl
fot. cbsp.policja.pl
fot. cbsp.policja.pl
fot. cbsp.policja.pl