fot. wikimedia
„Odjazdowa Sztuka Koszalińska" to młodzieżowa inicjatywa polegająca na przybliżeniu koszalinianom twórczości lokalnych artystów. Atrakcją jest sama forma przekazu, polegającą m.in.na działaniu przez zaskoczenie oraz prezentowaniu sztuki w nietypowych miejscach i niespodziewanych sytuacjach.

Akcja ma na celu umilenie rutynowej podróży do pracy, szkoły, a artystom biorącym udział w projekcie umożliwi zaprezentowanie siebie oraz swojej twórczości.

Harmonogram projektu:

16 kwietnia o godzinie 11:00 "Sztuka dla malucha", czyli czytanie poezji dla dzieci przez koszalińską poetkę Krystynę Pilecką.

16-22 kwietnia (poniedziałek - niedziela) zaprezentowane zostaną prace fotograficzne w autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacji.

17 kwietnia o godzinie 18:30 w City BOX'e odbędzie się wystawa prac uczennicy szkoły plastycznej Julii Goski.

19 kwietnia o godzinie 19.00 zaplanowano rozmowę z Dawidem Wojdą - twórcą murali w Centrali Artystycznej.

20 kwietnia w godzinach 14.00-18.00, w autobusach będzie czytana poezja.

Finał akcji odbędzie się w sobotę 21 kwietnia. Artyści z Pałacu Młodzieży w Koszalinie oraz wielu innych instytucji, w tym uczniowie szkoły muzycznej i plastycznej, będą prezentowali swoje umiejętności w autobusach oraz przy przystankach autobusowych. Na Rynku Staromiejskim będzie można obejrzeć zabytkowy autobus Ikarus i zdjęcia Edwarda Grzegorza Funke.

Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Koszalin.

Redakcja/ez