fot. Marcelina Marciniak
Polskie Radio Koszalin uzyskało od Sądu Okręgowego w Szczecinie uzasadnienie decyzji o zastosowaniu aresztu tymczasowego.

Sąd zdecydował wczoraj wieczorem o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu dla posła PO. Polskie Radio Koszalin wystąpiło z prośbą o uzasadnienie tej decyzji. Poniżej informacja, którą uzyskaliśmy.

"Sąd Rejonowy Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie zastosował wobec Stanisława G. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy od daty jego zatrzymania. Jednocześnie też nie uwzględnił zażalenia podejrzanego na jego zatrzymanie uznając je za zasadne, legalne i prawidłowe.

W ocenie Sądu zebrane w sprawie dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez Stanisława G. zarzucanych mu przestępstw. Śledztwo jest w toku i planowane jest wykonanie dalszych czynności procesowych. Ze względu na charakter tych czynności istnieje obawa, iż podejrzany w celu uniknięcia grożącej mu surowej kary pozbawienia wolności, mógł podjąć działania destabilizujące toczące się postępowanie karne poprzez bezprawne wpływanie na jego przebieg. Zachowania te mogłyby polegać na wpływaniu na relacje osób związanych z toczącym się postępowaniem.

Wydane orzeczenie nie jest prawomocne i przysługuje od niego zażalenie do Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Rzecznik prasowy
Sądu Okręgowego w Szczecinie
SSO Michał Tomala"

Redakcja

Jest decyzja sądu ws. Stanisława Gawłowskiego. Polityk PO idzie do więzienia | Źródło: TVP INFO