fot. Przemysław Grabiński
Pilscy leśnicy posadzili dziś dęby, lipy, graby i klony by uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W alei w Pile – Kalinie, gdzie posadzono drzewa stanął też pamiątkowy kamień.

Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile, Ryszard Standio – w ten sposób leśnicy chcą upamiętnić tę rocznicę i zostawić po sobie ślad:

- 100 lat to znamienna data i postanowiliśmy to uczcić. Myśleliśmy, że będzie to sto drzew posadzonych na stulecie, czyli na każdy rok jedno drzewo. A ten kamień będzie przypominał o tym i dobrze świadczył o leśnikach.

Drzewa w alei w Pile – Kalinie posadzili przedstawiciele Nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile i zaproszeni gości. Swój dąb ma tam m.in. kapelan pilskich leśników, ksiądz Stanisław Oracz:

- Mogę wpisać się w to piękne dzieło, jakim jest upamiętnienie stulecia niepodległości poprzez sadzenie dębu. Ufam, że będzie rósł i będzie przynosił chwałę pilskim leśnikom.

Pracownicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile – z prywatnej inicjatywy – przekazali dziś również 12 tysięcy złotych na budowę pilskiego hospicjum.

pg/ds

fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński