Polskie Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Koszalinie 25 maja 2018 roku już po raz kolejny organizuje "Festiwal Umiejętności - Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną". Impreza rozpocznie Dni Koszalina.

Festiwal Umiejętności - Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną rozpocznie się 15 maja o godz. 10.30 na Rynku Staromiejskim w Koszalinie.Przed ratuszem spotkają się podopieczni placówek działających pod egidą PSONI Koło w Koszalinie, instruktorzy, opiekunowie, rodzice, wolontariusze, zaproszeni goście,  uczniowie koszalińskich szkół podstawowych i gimnazjum oraz przedszkolaki.

W planach są: kolorowy przemarsz ulicami miasta, pokaz mody w wykonaniu podopiecznych PSONI, kiermasz wyrobów osób niepełnosprawnych, warsztaty artystyczno-twórcze,loteria fantowa, animacje dla najmłodszych i kiermasze gastronomiczne.

Obchody Dnia Godności to impreza, która pokazuje społeczeństwu, że inności nie należy się bać, że niepełnosprawny może być artystą i może zachwycać. A niepełnosprawnym uświadamia, że nie mają się czego wstydzić, bo są częścią społeczeństwa.

Patronat medialny na imprezą objęło Polskie Radio Koszalin.